Kolokacja

Kolokacja jest to usługa polegająca na możliwości wstawienia własnego serwera do serwerowni firmy, która taką usługę oferuje.

Korzyści z kolokacji?

– szybkie i pewne łącze do internetu – łącze o wyższej przepustowości niż dostępne łącza dla zwykłych firm – symetryczne wraz z łączem zapasowym w wypadku awarii jednego z łącz.

– szybkie reagowanie w przypadku awarii – sprawna obsługa serwerowni umożliwiająca dostęp do pomieszczenia oraz dbająca o ciągłość zasilania oraz dostępu do internetu. Dodatkowym atutem jest pomoc doświadczonych administratorów sieci.

– zapewnienie optymalnych warunków dla serwera – czyli idealnych warunków środowiskowych takich jak temperatura pomieszczenia, wilgotność, zasilanie awaryjne wraz z generatorami prądotwórczymi oraz instalacje przeciwpożarowe.

– niższe koszty utrzymania – podstawową zaletą korzystania z kolokacji w firmie zewnętrznej jest cena. Nie trzeba inwestować w zakup kilku niezależnych łącz do Internetu oraz w całą infrastrukturę. Można zająć się samym serwerem, nie poświęcając czasu na otoczenie.

Sprawdź dostępność usługi oraz warunki cenowe